fbpx
Skip links

Queen Waffle
x MedyaWay

Dünya'nın en fazla waffle çeşidi bulunan ve eşi benzerine rastlanılamayan; Türkiye genelinde "şimdilik" 5 franchise şubesi bulunan Queen Waffle ve MedyaWay işbirliği oldukça güzel ilerliyor.

01 Çalışma Hikayesi

Queen Waffle; masa doluluk oranının artması, dijital pazarlama ve geleneksel pazarlamanın ortak noktada kullanılabilmesi için MedyaWay'e başvurdu. Daha önce farklı bir ajansla çalışan ve vizyonlarına uygun hareket edilmediğini düşünen Queen Waffle e MedyaWay'e katıldı.

02 Tespit Edilen Problemler

Hesabı ön keşif altına aldığımızda daha önce profesyonel reklam araçlarının (Meta) kullanılmadığı ve sadece "Gönderiyi Öne Çıkar" yöntemiyle reklam çıkıldığını farkettik. Ayrıca dijital pazarlamada gerek hedef kitle seçimi, gerekse kreatifsel olarak yanlış adımlar atıldığını farkettik.

03 MedyaWay Reçetesi

Queen Waffle markamızla; çalışmaya başladığımız günden itibaren (2021) yüzlerce kampanya ve binlerce reklam kurgusuyla birlikte masa doluluk oranını ciddi manada artırırken; gerek QR menülerin dijital pazarlamada remarketing amaçlı kullanılması, gerek basılı ürünlerin dijitalle entegre edilmesiyle çok ciddi bir data birikimine ulaştık. Tüm bu işlemler sonucunda markamız oldukça ciddi seviyelere ulaştı.

Sosyal Medya Yönetimi İçin Paylaşılan Bazı Gönderiler

Dijital Pazarlama Çalışmaları

Queen Waffle'ın sosyal medya yönetimi yukarıdaki gibi seyrederken; dijital pazarlama çalışmalarından elde edilen sonuçlar istatistiksel olarak aşağıda verilmiştir.

Not: Queen Waffle'ın hedef kitlesi; orta ve yüksek gelir grubu, Kayseri ve Nevşehir bölgelerinde ikamet eden; çikolata seven kişilerdir.

Toplam potansiyel hedef kitle büyüklüğü +600.000'dir. Dar bir hedef kitle olduğu için maliyetler ve çalışmalar geniş hedef kitlelere göre daha zordur. Test şansı her ne kadar az olsa da; doğru testler ve optimizasyonlarla başarıya ulaşıldı.

Dar Hedef Kitle ile Elde Edilen Bazı İstatistikler

Markanız için de hazırız✌️ Tanışmak ister misiniz?

Queen Waffle gibi, sizlerin de değerlerini yükseltip; başarıya ulaştırmak için sabırsızlanıyoruz. Eğer bizlerle tanışmak isterseniz; iletişim kanallarımızdan iletişime geçebilirsiniz.

Mail

info@medyaway.com

Telefon

+90 506 034 00 38