SEO

SEO NEDİR?

SEO (SEARCH ENGINE OPTIMIZATION)

SEO işlemini gerçekleştirerek, Google sıralamasında sitenize üste çıkarmak mümkün. Bunun için son derece kaliteli bir analiz, planlama, süreç yönetimi ve hizmet gerekmekte. Medyaway olarak, SEO uzmanlarımız ile; ilk olarak SEO işlemi uygulanacak olan web sitesinin tüm detayları ince ince analiz edip, eksikleri ortaya çıkarmaktayız. Ardından ise bu eksikleri, en iyi yöntemlerle tamamlayıp doğru süreç yönetimiyle çalışmalarımıza başlamaktayız. SEO, oldukça kapsamlı bir iştir. Bunun için uzman ekip ve doğru analiz oldukça önemlidir. Medyaway olarak her biri sektörde +5 yılını doldurmuş genç ve dinamik çalışma arkadaşlarımızla bu anlamda en iyi hizmeti sunmak için çabalıyoruz.
SEO NEDİR?  EKSİKSİZ SEO NASIL YAPILIR?
Dijital kazancınızı artırın!

SEO, çok daha kısa ve öz bir tabirler; Web sitelerin, öncelikli olarak kullanıcılar, ardından ise Google ve Yandex gibi arama motorları içi optimize edilme işlemine verilen isimdir. Eğer eksiksiz ve mükemmel bir SEO yapmak isteniliyorsa; ilk odaklanılacak şey arama motorları değil, kullanıcı deneyimidir.

SEO, her daim Search Engine Optimization olarak bilinen bir kavramdı. Fakat SEO’nun bir diğer açılımı “Search Experience Optimizator”dür. Bu; Arama Deneyimi Optimizasyonu Yapan Kişi anlamı taşımaktadır.

SEO’nun asıl amacı, bir web sitesini; istenilen anahtar kelimede sıralamada üste çekmektedir. Bu, arama motorlarının belirlediği kriterlere göre yapılmaktadır. Eğer bir web sitesi arama sonuçlarında yükselirse, organik ziyaretçi trafiği artacak ve web sitenin içeriğine bağlı olarak ya satıştan, ya da reklamdan mevcut getiriden daha fazla bir getiri elde edilecektir. Sizler için hazırladığımız kapsamlı SEO rehberi için aşağıdaki linklere tıklayabilirsiniz.

SEO Nedir?             SEO Nasıl Yapılır?             SEO Kriterleri Nelerdir? 

TEMEL SEO FAKTÖRLERİ
  • Direkt ziyaretler
  • Kullanıcının sitede geçirdiği zaman
  • Sayfalar arası geçiş (Gezinme sayısı)
  • Hemen çıkma oranı
  • Farklı sitelerden gelen link sayısı
  • Toplam backlink sayısı
  • İçerik kalitesi
  • Çapa linkler