LogoWay

Bir işletmenin en önemli parçalarından biri logosudur. Kurumsal kimliğin başlangıcı olan logo; ne kadar akılda kalıcı, sade ve kaliteli olursa o denli fazla reklam getirecektir. En iyi şirket logoları; 20-30 saniye baktıktan sonra akılda kalan ve kaba taslak çizilebilen logolardır. 

Logo Nedir?

Logo, kısaca; bir marka, kurum, kuruluş, şirket ya da herhangi bir oluşum, topluluk veyahut fikri temsil etmekte olan ve bunun yanı sıra içerisinde grafiksel birçok öge barındıran sembol veya şekillere verilen genel isimdir. 

Logo, kendi içinde birçok grupta ele alınabilmektedir. Bu durum temel sebebi ise logo için kullanılan teknik çeşitliliğidir. Genel olarak bilinen ve aşina olunan türler; logolar, logotypelar ve amblemlerdir. Logolar yalnızca ikonik çizimler ve sembol şekillerden meydana gelmektedir. Logotypelar ise tamamıyla yazı karakteri ve tipografi teknikleriyle birlikte hazırlanan tasarımlar olarak öne çıkarlar. Her iki tasarımın da kullanım alanı birbirinden farklıdır. 

LOGOWAY NEDİR?

LogoWay; Medyaway şirketinin Logo işleri için oluşturduğu alt markadır. LogoWay ile firmanıza özel kurumsal logoları büyük bir incelik ve hassasiyetle tasarlayabilir; alanınızda en iyi olmaya logonuzdan başlayabilirsiniz.

En etkili logo; belirli bir süre baktıktan sonra, elle çizilebilecek seviyede hatırlanan logodur. Bu; akılda kalıcılığı %200 artırır ve organik reklam dediğimiz şeyi oluşturur.

BUNU BİLİYOR MUSUNUZ?

Ödüllü soru: “BMW ambleminde ne görüyorsunuz?” Çoğunluğun cevabı: “ikisi mavi, ikisi de beyaz dört adet alan” olur herhalde. Bu cevaba katılan biriyseniz, yanıtınızın biraz zayıf kaldığını kabul etmeniz gerekiyor. Çünkü amblemdeki bu dört alan, dönen bir pervaneyi simgeliyor. Adının açılımı “Bayerischen Motoren Werke” olan firma, Birinci Dünya Savaşı’nda uçak motorları üretiyordu. 1923 yılında üretilmeye başlanan R 32, markanın ilk motosikleti oldu. BMW markasına sahip ilk otomobil olan Dixi ise 1929 yılında üretilmişti. Mavi-beyaz renkli sembol 1917 yılından bu yana korunduğundan, bugüne kadar logonun sadece ayrıntılarında küçük değişimler gerçekleştirildi.

ÖRNEK LOGO ÇALIŞMALARI

ETKİLİ BİR LOGOYA MI İHTİYACINIZ VAR?
yardımcı olalım

SİZ YORULMAYIN, BİZ SİZİ ARAYALIM

Hemen bilgilerinizi bırakın, kısa süre içerisinde size hemen dönüş sağlayalım.