Drone Çekimi Sık Sorulan Sorular (SSS)

silhouette-drone-with-camera-flying-sunset-(1)

Neden Drone Çekimi Yaptırılmalı?

Şirketler ve şahıs firmalarının ön plana çıkmaları adına önemli hususlardan birisi de drone çekimi yatırmaktır. Drone çekimleri, kişilerin daha prestijli bir şekilde anlatılmak istenileni sunmaları adına sunulan bir hizmettir. Özellikle de ticari projeler için vazgeçilmez bir hizmettir. Çekim açısının havadan sağlanması, reklam açısından ön plana çıkmayı sağlamaktadır. Drone çekimi yaptırıldığı zaman 4k kalitesinde elde edilen görüntüler istenilen her alanda kullanılabilmektedir. Böylelikle de reklam tam anlamıyla profesyonelliğe uyum sağlayacağından firmalar için de prestij sağlayacaktır.

Neden Ürün Çekimi Yaptırılmalı?

Satış yapılan her alanda rekabet vardır. Özellikle de rekabetin yüksek olduğu sektörlerde firmaların, rakiplerinden her zaman en az birkaç adım ön planda yer almaları gerekmektedir.  Bu nedenle de firmalar, rakiplerine göre fark edilebilir olmalıdır. Ürün çekimi yaptırmak ise firmaların her zaman kendilerini yukarı taşımayabilecekleri önemli bir husustur. Fark edilebilir olmak ve rakiplerinin önünde yer almak isteyen firmalar yüksek kalitedeki ürün fotoğrafları ile bunu başarabilmektedir. Ürün fotoğraflarının stüdyo ortamında yüksek kalitede çekilmiş olması, hem prestij açısından hem de fark edilebilirlik açısından oldukça önemli bir noktadır. E-ticaret platformlarında, web sitelerinde, sosyal medya hesaplarında ve katalog gibi alanlarda kullanılan ürün çekimleri, firmaların çok daha profesyonel görünmelerine de katkı sağlamaktadır. Bu alanlarda fark edilebilir ve prestij sahibi olmak isteyen firmaların muhakkak profesyonel yardım alarak ürün çekimi yaptırmaları gerekmektedir.

Drone Çekimi İçin Nasıl Bir Hazırlık Yapılmalı?

Profesyonel görünmek ve fark edilebilirliği sağlamak adına drone çekimi hizmetlerinden faydalanabilmek adına belirli hazırlıkların tamamlanmış olması gerekmektedir. Öncelikli olarak drone çekimi ile markalarını ön plana çıkarmak isteyen firmaların teklif için alınan çekim tutarının %50’sini ödemiş olmaları gerekmektedir. Yapılması gereken önemli hazırlıklardan birisi de etrafın toparlanmasıdır. Çekimlerin yapılacağı esnada çevrede yer alan ve görüntü kirliliğe neden olabilecek nesnelerin kesinlikle ortadan kaldırılmış olmaları gerekmektedir. Çekimlerin öncesinde alanın en uygun biçimde hazırlanması ve temiz bir alan oluşturulması gerekmektedir. Çekim tarihine kadar gerekli hazırlıkların tamamlanması ardından çekimler en profesyonel biçimde gerçekleştirilmektedir.

Çekim Görüntüleri Nasıl Elde Edilir?

Yapılan çekimlerin bitmesi ardından görüntüler tarafınıza aktarılmaktadır. Yapılan çekimlerin tamamen orijinal hallerini bilgisayar ortamında elde etmek mümkündür. Yapılan çekimler USB bellek içerisine aktarılmakta ve firmalara teslim edilmektedir. Bu bellek içerisinde yer alan görüntülere bilgisayar ortamından sorunsuz bir şekilde ulaşılmaktadır. Böylelikle de istenilen her ortamda kullanılabilmektedir.

Neden Tanıtım Filmi Çekilmeli?

Tanıtım filmi, firmaların ön plana çıkmaları ve isimlerini duyurmaları adına büyük bir kolaylık sağlamaktadır. İşletmelerin daha üst noktalara çıkması ve özellikle de marka bilinilirliğinin artırılması adına tanıtım filmi, kesinlikle profesyonel dokunuşların eşliğinde çekilmelidir. Profesyonel eller tarafından çekilen tanıtım filmleri sayesinde hedef kitleye ulaşmak daha kolay hale gelmektedir. Bu hizmet sayesinde müşterilerin aidiyet duygusunu hissetmeleri ve marka sadakatinin oluşması da mümkündür. Aynı zamanda çekilen tanıtım filmleri sayesinde ürünlerin şeffaf bir şekilde sunulması, hizmet ve kalite standartların müşterilere profesyonel bir şekilde geçmesi de mümkün olmaktadır.

bir yorum bırakın